Pažljivko je animirani lik koji smo
predstavili u saradnji sa
pedagozima i psiholozima kao najbolji
način za interakciju sa decom
Unesite VIN oznaku (broj šasije) Vašeg vozila.
Agencija za bezbednost saobraćaja je, u saradnji sa studentskim organizacijama i institucijama, Studentskim centrom “Beograd”, Studentskom konferencijom Univerziteta Srbije, Centrom za razvoj i razvoj omladine Beograda i Studentskog parlamenta Univerziteta u Beogradu, u nedelju 1. oktobra organizovala niz preventivno-promotivnih aktivnosti u cilju povećanja nivoa svesti o značaju korišćenja sigurnosnog pojasa, kao i o rizicima i posledicama vožnje pod dejstvom alkohola.
Na platou Studentskog grada na Novom Beogradu tokom dana bili su postavljeni simulatori čeonog sudara i prevrtanja, dok su u večernjim časovima svi posetioci imali priliku da urade alko-test i dobiju informacije o faktorima koji utiču na nastanak saobraćajnih nezgoda.
Dugogodišnji saradnici Agencije i promoteri bezbednog ponašanja u saobraćaju, proslavljeni vozač Dušan Borković i naš najbolji mladi vozač Nikola Miljković, razgovarali su sa posetiocima i podelili svoje iskustvo, ali i naglasili da ulica nije trkačka staza.
Agencija za bezbednost saobraćaja će i ubuduće nastaviti da svojim preventivnim aktivnostima usmerenim, ka svim ciljnim grupama, radi na podizanju svesti o bezbednom učestvovanju u saobraćaju i smanjenju broja saobraćajnih nezgoda.
Pratite naše novosti i obaveštenja i budite redovno informisani o aktuelnostima u Agenciji za bezbednost saobraćaja